Повідомте про події та творчих людей у Вашому місті, селі, районі! Ласкаво просимо до КОЛА!
Поділитись
...
6
27-01-2010 14:17     Місто
Передвиборчий дерибан або
"Черкаситеплокомуненерго" в оренду

Ситуація навколо можливої втрати міською громадою Черкас свого теплопостачального підприємства, до якої підштовхує міська рада повністю контрольована міським головою Сергієм Одаричем, виходить за межі суто місцевої події. Пропонована читачам публікація підготована для газети "Профспілкові вісті" журналісткою Інною Сироїд.

детальніше
04-01-2010 01:28     Місто
"Фільчині" грамоти і…
У переддень новорічного свята колектив КП "Черкаситеплокомуненерго" отримав від міської влади і особисто від міського голови, як то кажуть, "подаруночок". А саме, рішення передати підприємство в оренду терміном на 15 років. Звісно, всі розмови на цю тему супроводжувалися запевненнями, що таке рішення всім піде на користь, що тарифи знизяться, що на міський бюджет багато років поспіль литиметься чи не золотий дощ від орендної плати...

детальніше
19-12-2009 12:29     імена
Книга видана і Книга невидана
У черкаському видавництві "Вертикаль" за сприяння облдержадміністрації виданий унікальний труд видатного сходознавця, філолога, етнографа, письменника, організатора Української національної акадамії наук Агатангела Кримського "Звенигородщина. Шевченкова батьківщина. З погляду етнографічного та діалектичного". Цієї події робота знаменитого науковця, який тривалий час жив у Звенигородці, чекала 80 років від того, як була підготовлена автором до друку.
Автором роману "Пекло на землі" є інший наш земляк, уродженець села Текучої Уманського району Юрій Карась-Галинський. Перше видання книги сталося також майже 8 десятків років тому, у Львові. І це було перше свідчення про страшне явище в нашій історії, яке вже згодом від Олександра Солженіцина отримало назву "Архіпелаг "ГУЛАГ"". А Карасю-Галинському в далекому 1931 році не повірили…

детальніше
22-10-2009 00:56     культурний простір
Три дні... – "Три крапки"
Впродовж трьох днів у черкаських Художньому музеї та музеї "Кобзаря" панувала зовсім не музейна атмосфера. Пронизливий неспокій сьогодення увійшов сюди разом із роботами молодих художників-дизайнерів, учасників Фестивалю графічного дизайну "Три крапки..." Три питання – "Хто ми?" "Що ми?" "Як ми?" Відповіді на них містяться вже у сотнях тисяч томів, але так і не стали вичерпними. І якщо слова часто розпорошують суть, то візуальний образ здатен зконцентрувати її до повної ясності. "Три крапки" чи не перша спроба в Черкасах об’єднати носіїв мистецьких технологій та тих, хто щодня працює над розв’язанням найскладніших соціальних проблем.

детальніше
10-10-2009 18:47     життя...
Що нам підсовує "двигун торгівлі"
Двигун торгівлі – реклама. А рекламодавці, прагнучі зосередити увагу покупців на певному видові товарів, просувають його на ринок, ладні вдаватися до найрізноманітніших засобів аж до обману. Наслідки - далеко небезневинні. Та споживачі можуть захистити власне право на отримання достовірної інформації про продукти – товари та послуги, звернувшись до органів Антимонопольного комітету України.

детальніше
10-10-2009 16:21     життя...
"Посіяла огірочки..." (українська народна дуже сумна пісня)
Не модно говорити про культуру виробництва чи про охорону праці, коли потреба у копійці на життя своєї сім’ї часто змушує погоджуватися на будь-яку роботу, завдаючи шкоди як своєму здоров’ю, так і своїй гідності. Оптимізму додає хіба те, що в ібізнесових колах почастішали розмови про соціальну відповідальність, яка виявляється, в тім числі й і у ставленні до співробітників, створенні їм гідних умов праці, професійного та особистісного навчання, уникнення плинності , максимальних зусиль по збереженню чисельності кадрів. Та випадку, про який тут ітиметься, поняття “соціальна відповідальність” аж ніяк не стосується.

детальніше
30-09-2009 14:51     культурний простір
У бібліотек Черкащини свято і...
751 бібліотечна установа працює на Черкащині. Як їм працюється, якою бачиться їхня роль з точки зору влади області?

детальніше
24-08-2009 20:55     Місто
Статут підкрався непомітно...
Трохи більше місяця тому, а саме 16 липня Черкаська міська рада своїм рішенням №4 -1347 затвердила Статут територіальної громади міста Черкаси. Ця подія відгукнулася в місцевому інформаційному полі коротким повідомленням на сайті міської ради, кількома невеличкими інформаціями місцевих електронних та друкованих медіа.

детальніше
27-05-2009 10:49     знай наших!
Від Баха до Бітлз, від...
Камерний хор "Канон" запрошує на зустріч із музикою зарубіжних композиторів у програмі "Від Баха до Бітлз, від псалма до танго, від XVI до XXІ століття". Зустріч відбудеться 28 травня о 17.30 у Черкаському художньому музеї. Квитки вже продаються. Вартість 5 гривень.

детальніше
26-05-2009 00:03     історичне
Ожила родинна церква Богдана Хмельницького
23 травня у селі Суботові, що на Чигиринщині, відбулося освячення храму, престолу та іконостасу знаменитої Іллінської церкви. Обряд провів Патріарх Київський та Всієї Руси-України преосвященніший Філарет.

детальніше
...
6

НОВИНИ, ПОДІЇ

03 грудня
13:17 У кожного свій шлях до мистецтва, в тому числі до мистецтва вишивки. Одні починають вишивати ще в дитинстві, інші вже в зрілому віці під впливом творів знаних майстрів, або в час випробувань...

12:57 35 років від дня свого народження відзначила Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка. Ставши з самого свого відкриття одним з найулюбленіших місць спілкування для молоді, бібліотека і через десятиріччя, не зважаючи на суспільні, інформаційні шторми, утримує це лідерство, сміливо дивиться в майбутнє, відкриваючи перед своїми читачами нові горизонти Світу Книги.

12:48 Здається, перерва надто затяглася...

13 вересня
16:02 Хор імені Миколи Лисенка з Утрехту (Голандія) співав для черкащан українські пісні. Це перші гастролі унікального — українського без українців — колективу містами Центральної та Східної України. Ця зворушлива подія зібрала повний зал Черкаської обласної філармонії.

15:34 Свої перші півстоліття Юрій Прокопчук,артист Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відзначив творчим вечором-бенефісом в колі родини, колег та шанувальників його оригінальної творчості.

15:11 Акція “Родченко-120” відбулася у Черкаському художньому музеї. Присвячена вона 120-річчю від дня народження Олександра Родченка, засновнику жанру політико-соціального та рекламного плаката в перші роки радянської влади, художнику, фотографу, співавтору Володимира Маяковського. До акції, яка проходить в рамках Московського міжнародного бієнале графічного дизайну “Золота бджола” приєдналися провідні картинні галереї Росії та світу.

18 липня
15:35 "Тут мав би співати Державний заслужений академічний Черкаський народний хор", - це перефразування стандартної рекламної формули і матеріал від Лева Хмельковського, редактора українського тижневика "Свобода" із США, читайте як постскриптум до недавньої презентації влади (чи все ж культури?) Черкащини в США.

01 липня
12:08 "Неможливе мистецтво" від Ярослава Гладкого – виставку унікальних дереворитів представляє Черкаський художній музей. Перша у Черкасах виставка майстра, який знайшов у Подніпров'ї коріння свого давнього роду.

11:45 „Символи мого народу” – у Черкаському художньому музеї виставка витинанок Віктора Співака. Його роботи є втіленням нового рівня традиційного уявлення споконвічних традицій давнього українського мистецтва.

24 червня
09:05 «Заслужений академічний Черкаський народний хор виявився чужим на Бруклінському фестивалі, а міг би…» Враження від перебування делегації з Черкащини у США від Лева Хмельковського, провідного редактора найстарішої газети українців закордоння «Свобода».

06 червня
00:50 І знову Кам'янка - центр музичного Всесвіту. У останній день 22-го Міжнародного фестивалю "Музичні прем'єри сезону", який відбувався в Києві у містечку над Тясмином засяяло справжнє мистецьке сузір'я - всесвітньо відомі музиканти з Росії, Італії, Німеччини грали для кам'янчан і слухали юних кам'янських колег.

28 травня
14:28 Черкаський художній музей відзначає 20-річчя від дня створення. Він наймолодший в Україні, але один з найдинамічніших, найцікавіших для відвідувачів.

17 травня
14:00 Гран-прі всеукраїнського хорового фестивалю – у черкаського «Канону»! Кришталеві писанки – відзнаки переможців IX Всеукраїнського фестивалю «Наддніпрянські пасхальні піснеспіви» – привезли до Черкас з творчої поїздки до Дніпропетровська артисти камерного хору «Канон».

13:18 Одинаки й родини! Усі – на «Кайдашеві гостини»! Фольклорне свято, назване на честь героїв Івана Нечуя-Левицького, відбулося у Корсуні-Шевченківському.

13:08 55-річчя від дня заснування відзначила Корсунь-Шевченківська дитяча школа мистецтв

12:53 «У колі муз» разом – актори Черкаського музично-драматичного театру та учні гуманітарно-правового ліцею.

11 травня
13:19 19 травня вперше у Черкасах на "Ніч музеїв" - запрошує Черкаський художній музей. Свято триватиме до опівночі!

13:00 19 травня у Медведівці на Чигиринщині відзначатимуть 244 річницю від початку "Коліївщини" та вшановуватимуть пам'ять свого героїчного земляка козацького ватажка Максима Залізняка

12:41 15 травня о 15.00 у бібліотеці і мені Лесі Українки - презентація двотомного путівника "Польські замки і резиденції в Україні", створеного журналістом та мандрівником Дмитром Антонюком та виданого видавництвом "Грані-Т"

03 травня
11:37 Черкаський симфонічний – перші кроки творчого шляху відбулися. Слухачі благословили новий колектив оплесками й квітами, справа за владним благословінням - офіційними документами.