|
|
|
|
|
15-02-2011 20:35
Де дзвони дзвонять...
Церква Успіння Пресвятої Богородиці, Байбузи, Черкаський район
За непідтвердженими даними, церкву в ім’я Успіння Пресвятої Богородиці було зведено з дерева у 1796 році, а діяти вона почала у 1798 році.
У 1851 році прихожани реставрували церкву, а у 1903 році збудовано нову дерев’яну будівлю Свято-Успенської церкви.
За штатом, затвердженим у 1842 році, Свято-Успенську церкву було віднесено до 5-го класу.
Сучасного вигляду церква набула у в 2000 році. З 2001 року розпочато постійні служби.
|
|
|
15-02-2011 20:07
Де дзвони дзвонять...
Свято-Онуфріївський чоловічий монастир, село Чубівка
В ХVI-XVIII ст. на території сучасної Черкащини було близько 30 православних монастирів. Онуфріївська Жаботинська обитель однією з перших почала відроджуватися у нові часи. Нані вона є пам’яткою державного значення.
Розташований на відстані 1.8 км на схід від центру с.Чубівки, в урочищі Вітряна Гора, біля річки Жаботинки, монастир носить ім’я одного з найпоширеніших святих, «пустельника» Преподобного Онуфрія Великого.
|
|
|
|
|
НОВИНИ, ПОДІЇ
03 грудня 13:17
У кожного свій шлях до мистецтва, в тому числі до мистецтва вишивки. Одні починають вишивати ще в дитинстві, інші вже в зрілому віці під впливом творів знаних майстрів, або в час випробувань...
12:57
35 років від дня свого народження відзначила Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка. Ставши з самого свого відкриття одним з найулюбленіших місць спілкування для молоді, бібліотека і через десятиріччя, не зважаючи на суспільні, інформаційні шторми, утримує це лідерство, сміливо дивиться в майбутнє, відкриваючи перед своїми читачами нові горизонти Світу Книги.
12:48
Здається, перерва надто затяглася...
13 вересня 16:02
Хор імені Миколи Лисенка з Утрехту (Голандія) співав для черкащан українські пісні. Це перші гастролі унікального — українського без українців — колективу містами Центральної та Східної України. Ця зворушлива подія зібрала повний зал Черкаської обласної філармонії.
15:34
Свої перші півстоліття Юрій Прокопчук,артист Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відзначив творчим вечором-бенефісом в колі родини, колег та шанувальників його оригінальної творчості.
15:11
Акція “Родченко-120” відбулася у Черкаському художньому музеї. Присвячена вона 120-річчю від дня народження Олександра Родченка, засновнику жанру політико-соціального та рекламного плаката в перші роки радянської влади, художнику, фотографу, співавтору Володимира Маяковського. До акції, яка проходить в рамках Московського міжнародного бієнале графічного дизайну “Золота бджола” приєдналися провідні картинні галереї Росії та світу.
18 липня 15:35
"Тут мав би співати Державний заслужений академічний Черкаський народний хор", - це перефразування стандартної рекламної формули і матеріал від Лева Хмельковського, редактора українського тижневика "Свобода" із США, читайте як постскриптум до недавньої презентації влади (чи все ж культури?) Черкащини в США.
01 липня 12:08
"Неможливе мистецтво" від Ярослава Гладкого – виставку унікальних дереворитів представляє Черкаський художній музей. Перша у Черкасах виставка майстра, який знайшов у Подніпров'ї коріння свого давнього роду.
11:45
„Символи мого народу” – у Черкаському художньому музеї виставка витинанок Віктора Співака. Його роботи є втіленням нового рівня традиційного уявлення споконвічних традицій давнього українського мистецтва.
24 червня 09:05
«Заслужений академічний Черкаський народний хор виявився чужим на Бруклінському фестивалі, а міг би…» Враження від перебування делегації з Черкащини у США від Лева Хмельковського, провідного редактора найстарішої газети українців закордоння «Свобода».
06 червня 00:50
І знову Кам'янка - центр музичного Всесвіту. У останній день 22-го Міжнародного фестивалю "Музичні прем'єри сезону", який відбувався в Києві у містечку над Тясмином засяяло справжнє мистецьке сузір'я - всесвітньо відомі музиканти з Росії, Італії, Німеччини грали для кам'янчан і слухали юних кам'янських колег.
28 травня 14:28
Черкаський художній музей відзначає 20-річчя від дня створення. Він наймолодший в Україні, але один з найдинамічніших, найцікавіших для відвідувачів.
17 травня 14:00
Гран-прі всеукраїнського хорового фестивалю – у черкаського «Канону»!
Кришталеві писанки – відзнаки переможців IX Всеукраїнського фестивалю «Наддніпрянські пасхальні піснеспіви» – привезли до Черкас з творчої поїздки до Дніпропетровська артисти камерного хору «Канон».
13:18
Одинаки й родини! Усі – на «Кайдашеві гостини»! Фольклорне свято, назване на честь героїв Івана Нечуя-Левицького, відбулося у Корсуні-Шевченківському.
13:08
55-річчя від дня заснування відзначила Корсунь-Шевченківська дитяча школа мистецтв
12:53
«У колі муз» разом – актори Черкаського музично-драматичного театру та учні гуманітарно-правового ліцею.
11 травня 13:19
19 травня вперше у Черкасах на "Ніч музеїв" - запрошує Черкаський художній музей. Свято триватиме до опівночі!
13:00
19 травня у Медведівці на Чигиринщині відзначатимуть 244 річницю від початку "Коліївщини" та вшановуватимуть пам'ять свого героїчного земляка козацького ватажка Максима Залізняка
12:41
15 травня о 15.00 у бібліотеці і мені Лесі Українки - презентація двотомного путівника "Польські замки і резиденції в Україні", створеного журналістом та мандрівником Дмитром Антонюком та виданого видавництвом "Грані-Т"
03 травня 11:37
Черкаський симфонічний – перші кроки творчого шляху відбулися. Слухачі благословили новий колектив оплесками й квітами, справа за владним благословінням - офіційними документами.
|
|
|
|
|
|