Повідомте про події та творчих людей у Вашому місті, селі, районі! Ласкаво просимо до КОЛА!
Поділитись
...
7
21-05-2009 23:30     знай наших!
"Таврійські сурми" виявилися ... черкаськими
Гран-прі та перше місце привезли колективи Черкаського музичного училища імені С.С.Гулака-Артемовського з Всеукраїнського фестивалю-конкурсу духових та естрадних оркестрів "Таврійські сурми", який проходив у Мелітополі Запорізька обл.16 –17 травня.

детальніше
01-05-2009 11:24     імена
Черкащина у ритмах джазу
Джаз – відносно нове явище сучасної музичної культури – належить до числа феноменів світового музичного життя. Народившись на рубежі ХІХ – ХХ століть серед найбідніших соціальних прошарків афро-американського населення Нового Орлеану, він піднісся від вуличного життя крокуючих оркестрів і розваг у будинках під червоними ліхтарями до значення мистецтва, гідного інтересу не лише пересічного любителя, а й музичної еліти. Одна з причин переможного руху джазу по планеті – його естетичні засади. Це – демократичне мистецтво, яке несе динаміку, рух, позитивне сприйняття життя, породжує дух розвитку і оновлення, що є відсвітом однієї із суттєвих рис джазової природи, а саме імпровізації. Про традиції джазу на Черкащині розповідає Аліна Помогайбо.

детальніше
22-04-2009 01:30     культурний простір
Пісенна злива у обливаний понеділок
Другого дня Пасхи у Смілі відбулося фольклорно-етнографічне свято “Великодні передзвони” – чудова нагода відкласти всі житейські клопоти і поринути у барвисту і розкішно багатоголосу радість зустрічі з весною. Нею із величезною щедрістю ділилися майстри декоративно-ужиткового мистецтва зі Смілянщини. Та справжньою пісенною зливою обдарували народні співці та музики з усієї області.

детальніше
25-03-2009 22:15     незвичний ракурс
Шевченко і гармоніка
Спробу вийти за коло традиційних уявлень про особистість Тараса Шевченка робить Іван Сухий, викладач музичної школи з м.Жашкова, засновник музею гармоніки, засновник і художній керівник ансамблю гармоністів, лауреат міжнародних конкурсів солістів-гармоністів, заслужений працівник культури України.

детальніше
18-03-2009 01:03     культурний простір
Культура Черкащини в цифрах і фактах
Цифри свідчать, що черкащани усе частіше звертаються до бібліотек, що все більше дітей навчаються у музичних школах, що...

детальніше
18-03-2009 00:05     культурний простір
У серці України – скарбниця культурної спадщини
Лідія Нікітенко, начальник управління культури і туризму Черкаської облдержадміністрації, впевнена: незважаючи на масу різнопланових проблем, працівникам галузі культури Черкащини є чим пишатися.

детальніше
05-03-2009 00:15     культурні технології
"Місто майбутнього" - це...
В чому полягає успіх розвитку міста, села, регіону? За якими ознаками вони можуть вважатися розвиненими і так само виглядати в сторонніх очах? Швидкість та активність переміщення людей, все більша відкритість кордонів спонукає громади до пошуків власної унікальності, виявлення і створення нових граней привабливості, а іноді й аргументів за виживання.

детальніше
21-01-2009 13:56     Місто
Зігрітися не можна змерзнути
"Це ще "квіточки", – похмуро тягнув знайомий, – "ягідки" наспіють наступної зими, коли запасів газу не буде... Змерзнемо!..." З огляду на нинішню безпрецедентну українсько-російську газову "сутичку" почуття цілком зрозумілі. Але – не нові. Бо ж справа обігріву житла, особливо багатоквартирних будинків вже не перший десяток років є чи не найбільшою проблемою в країні.

детальніше
15-01-2009 23:38     імена
Імені Василя Симоненка
15 січня у Черкаській обласній філармонії відбувся традиційний вечір, присвячений видатному поетові Василеві Симоненку. Та замість репортажа про цю подію, переліку промовців та виконавців музичних і поетичних творів пропоную вірш Григорія Білоуса, голови Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України.

детальніше
14-01-2009 13:50     життя...
Висока температура газових цін: рецепти лікування по-польськи
продовження

детальніше
...
7

НОВИНИ, ПОДІЇ

03 грудня
13:17 У кожного свій шлях до мистецтва, в тому числі до мистецтва вишивки. Одні починають вишивати ще в дитинстві, інші вже в зрілому віці під впливом творів знаних майстрів, або в час випробувань...

12:57 35 років від дня свого народження відзначила Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка. Ставши з самого свого відкриття одним з найулюбленіших місць спілкування для молоді, бібліотека і через десятиріччя, не зважаючи на суспільні, інформаційні шторми, утримує це лідерство, сміливо дивиться в майбутнє, відкриваючи перед своїми читачами нові горизонти Світу Книги.

12:48 Здається, перерва надто затяглася...

13 вересня
16:02 Хор імені Миколи Лисенка з Утрехту (Голандія) співав для черкащан українські пісні. Це перші гастролі унікального — українського без українців — колективу містами Центральної та Східної України. Ця зворушлива подія зібрала повний зал Черкаської обласної філармонії.

15:34 Свої перші півстоліття Юрій Прокопчук,артист Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відзначив творчим вечором-бенефісом в колі родини, колег та шанувальників його оригінальної творчості.

15:11 Акція “Родченко-120” відбулася у Черкаському художньому музеї. Присвячена вона 120-річчю від дня народження Олександра Родченка, засновнику жанру політико-соціального та рекламного плаката в перші роки радянської влади, художнику, фотографу, співавтору Володимира Маяковського. До акції, яка проходить в рамках Московського міжнародного бієнале графічного дизайну “Золота бджола” приєдналися провідні картинні галереї Росії та світу.

18 липня
15:35 "Тут мав би співати Державний заслужений академічний Черкаський народний хор", - це перефразування стандартної рекламної формули і матеріал від Лева Хмельковського, редактора українського тижневика "Свобода" із США, читайте як постскриптум до недавньої презентації влади (чи все ж культури?) Черкащини в США.

01 липня
12:08 "Неможливе мистецтво" від Ярослава Гладкого – виставку унікальних дереворитів представляє Черкаський художній музей. Перша у Черкасах виставка майстра, який знайшов у Подніпров'ї коріння свого давнього роду.

11:45 „Символи мого народу” – у Черкаському художньому музеї виставка витинанок Віктора Співака. Його роботи є втіленням нового рівня традиційного уявлення споконвічних традицій давнього українського мистецтва.

24 червня
09:05 «Заслужений академічний Черкаський народний хор виявився чужим на Бруклінському фестивалі, а міг би…» Враження від перебування делегації з Черкащини у США від Лева Хмельковського, провідного редактора найстарішої газети українців закордоння «Свобода».

06 червня
00:50 І знову Кам'янка - центр музичного Всесвіту. У останній день 22-го Міжнародного фестивалю "Музичні прем'єри сезону", який відбувався в Києві у містечку над Тясмином засяяло справжнє мистецьке сузір'я - всесвітньо відомі музиканти з Росії, Італії, Німеччини грали для кам'янчан і слухали юних кам'янських колег.

28 травня
14:28 Черкаський художній музей відзначає 20-річчя від дня створення. Він наймолодший в Україні, але один з найдинамічніших, найцікавіших для відвідувачів.

17 травня
14:00 Гран-прі всеукраїнського хорового фестивалю – у черкаського «Канону»! Кришталеві писанки – відзнаки переможців IX Всеукраїнського фестивалю «Наддніпрянські пасхальні піснеспіви» – привезли до Черкас з творчої поїздки до Дніпропетровська артисти камерного хору «Канон».

13:18 Одинаки й родини! Усі – на «Кайдашеві гостини»! Фольклорне свято, назване на честь героїв Івана Нечуя-Левицького, відбулося у Корсуні-Шевченківському.

13:08 55-річчя від дня заснування відзначила Корсунь-Шевченківська дитяча школа мистецтв

12:53 «У колі муз» разом – актори Черкаського музично-драматичного театру та учні гуманітарно-правового ліцею.

11 травня
13:19 19 травня вперше у Черкасах на "Ніч музеїв" - запрошує Черкаський художній музей. Свято триватиме до опівночі!

13:00 19 травня у Медведівці на Чигиринщині відзначатимуть 244 річницю від початку "Коліївщини" та вшановуватимуть пам'ять свого героїчного земляка козацького ватажка Максима Залізняка

12:41 15 травня о 15.00 у бібліотеці і мені Лесі Українки - презентація двотомного путівника "Польські замки і резиденції в Україні", створеного журналістом та мандрівником Дмитром Антонюком та виданого видавництвом "Грані-Т"

03 травня
11:37 Черкаський симфонічний – перші кроки творчого шляху відбулися. Слухачі благословили новий колектив оплесками й квітами, справа за владним благословінням - офіційними документами.