Повідомте про події та творчих людей у Вашому місті, селі, районі! Ласкаво просимо до КОЛА!
Поділитись
5
...
19-04-2010 13:44     імена
Митрополит Черкаський і Канівський Софроній: "70 років мені вдалися!"
Поважний ювілей – 70-й день народження – відсвяткував 18 квітня Митрополит Черкаський і Канівський Софроній. Власне, народився Дмитро Савович Дмитрук – таким є мирське ім’я Преосвященішого Владики, 15 лютого. Та цей день завжди припадає на Великий Піст і, звісно, відсутність якихось мирських розваг і урочистостей за церковними звичаями.

детальніше
11-04-2010 23:11     історичне
Український менталітет як об'єкт агресії
"Моя хата скраю, нічого не знаю", - тільки лінивий бодай раз не "вколов" українців, у тому числі й українці самих себе, цією приказкою, що вважається ледь не головною сутністю нашої ментальності. Про можливі обставини похоження цієї приказки - страшні обставини - стаття кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України Уманського державного педагогічного університету імені П.Г.Тичини Богдана Чорномаза. Автор повертає нас до 20-х років минулого століття у Холодноярські ліси. При цьому зазначає, що "наші знання про цей період ще надто поверхові і навряд чи можна на їх основі осягнути глибинну суть тодішніх подій". Але й наявної інформації цілком достатньо, щоб розпізнати відлуння тодішніх ідей, намірів, настроїв у наші дні. І розчути попередження...

детальніше
28-03-2010 23:56     ретро
Умань віддає старі секрети
Мешканець старого будинку, що в Умані по вулиці Ленінської "Іскри", Валерій Москаленко дуже здивувався, побачивши під старою підлогою акуратно складені дивні речі. Подив тільки збільшився, коли у сховку виявилися книги, журнали, документи і листи. З одного з них довідався, що 91 рік тому, у 1918-му, господар будинку і його родина пішли слідом за німецькими військами, що відступали в надії невдовзі повернутися. Але про все по порядку ще й кулінарний рецепт від "Домашнього доктора" 1913 року.

детальніше
24-03-2010 12:26     ПРИКРО!
Не нашкодь!
Припущення про те, що представлена публікацією нижче книга Олександра Вєтрова "Таємниця Холодного Яру. Невідома війна: національний рух опору у 1940-50-х роках", потребуватиме доопрацювання фахівцями, справдилося дуже швидко і ... дуже прикро. Нижче - стаття історика Олександра Солодаря, який давно і фахово вивчає минуле Чигиринщини, Кам'янщини та Холодного Яру. Ряд тем, які він піднімає - наукова недбалість і недобросовісність, непрозорість діяльності владних органів, що повноважні популяризувати історичну спадщину тощо - практично не стають предметом обговорення. Та замовчування здається приносить більше шкоди, ніж неприємні емоції, які може викликати дискусія...

детальніше
15-03-2010 00:13     історичне
Невідома війна не може залишатися невідомою...
Про цю книгу добре було б написати після офіційної її презентації в Черкаській облдержадміністрації. Такі заходи стали останнім часом традиційними для видань, що друкуються в рамках обласної програми книговидавництва та коштом обласного бюджету. Але ось уже два тижні як презентація відкладається, попри повідомлення на сайті ОДА. А після відомих кадрових новацій в обласному центрі – звільнення голови ОДА, у Києві – формування уряду, на чолі гуманітарного блоку якого стали послідовні українофоби, здається, що презентації вже може й не бути.

детальніше
08-03-2010 21:03     імена
Музей "Кобзаря" до Дня народження Тараса Шевченка
Музей "Кобзаря" з часу свого утворення у 1989 році є традиційним центром березневих подій, присвячених Тарасові Шевченку, що відбуваються в Черкасах. З 5 березня у виставкових залах музею щорічна виставка – "Черкаські художники у вінок шани Великому Кобзареві".

детальніше
25-02-2010 17:23     незвичний ракурс
В гостях у березневого кота
Попрощатися із зимою й зустріти весну можна 28 лютого о 16.00 у Черкаському художньому музеї. Запрошує мистецький соціальний проект "В гостях у березневого кота"

детальніше
05-02-2010 18:30     невивчені уроки
Діти руїни
"…віри в себе не маєте, бо ви, як той робучий віл, шукаєте собі господаря, бо засліплює вас жадоба марнославства, бо втямити того не можете, що кайдани не відразу стають залізними, а завше мають своїх предтеч: словоблудство, золоті брязкальця, лицедійство, обіцянки…" Ці слова з роману "Журавлиний крик" письменника Романа Іваничука, в якому йдеться про долю останнього кошового Січі Запорізької Петра Калнишевського. Їх взяв за епіграф до одного з розділів своєї статті історик Олександр Солодар. За кілька годин з екранів телевізорів та радіоефірів зникнуть ретельно відфотошоплені образи кандидатів у лідери України на найближчі роки та замовкнуть їхні заклики вибрати/врятувати/спрямувати/не дати/дати і т.д. і т.п. Настане день без рекламного гвалту, час для роздумів. Можливо й про невивчені досі уроки історії...

детальніше
04-02-2010 09:14     Місто
Здається місто!
Битва ще в розпалі, ще тільки заряджаються гармати для вирішальних пострілів, а ключі від черкаських брам вже милостиво запропоновані переможцю. Його черкаський міський голова вже обрав. І оголосив про свій вибір на фоні відомих синіх прапорів.

детальніше
31-01-2010 22:22     знай наших!
З успіхом, "Каноне"!
Камерний хор "Канон" посів ІІІ місце серед професійних хорів на XVII Всеукраїнському фестивалі духовних піснеспівів "Від Різдва до Різдва", що проходив у Дніпропетровську з 26 по 29 січня 2010 року. Чотири дні святкових Різвяних піснеспівів і фейєрверк колядок та щедрівок, у якому яскравим спалахом став і виступ "Канону".

детальніше
5
...

НОВИНИ, ПОДІЇ

03 грудня
13:17 У кожного свій шлях до мистецтва, в тому числі до мистецтва вишивки. Одні починають вишивати ще в дитинстві, інші вже в зрілому віці під впливом творів знаних майстрів, або в час випробувань...

12:57 35 років від дня свого народження відзначила Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка. Ставши з самого свого відкриття одним з найулюбленіших місць спілкування для молоді, бібліотека і через десятиріччя, не зважаючи на суспільні, інформаційні шторми, утримує це лідерство, сміливо дивиться в майбутнє, відкриваючи перед своїми читачами нові горизонти Світу Книги.

12:48 Здається, перерва надто затяглася...

13 вересня
16:02 Хор імені Миколи Лисенка з Утрехту (Голандія) співав для черкащан українські пісні. Це перші гастролі унікального — українського без українців — колективу містами Центральної та Східної України. Ця зворушлива подія зібрала повний зал Черкаської обласної філармонії.

15:34 Свої перші півстоліття Юрій Прокопчук,артист Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відзначив творчим вечором-бенефісом в колі родини, колег та шанувальників його оригінальної творчості.

15:11 Акція “Родченко-120” відбулася у Черкаському художньому музеї. Присвячена вона 120-річчю від дня народження Олександра Родченка, засновнику жанру політико-соціального та рекламного плаката в перші роки радянської влади, художнику, фотографу, співавтору Володимира Маяковського. До акції, яка проходить в рамках Московського міжнародного бієнале графічного дизайну “Золота бджола” приєдналися провідні картинні галереї Росії та світу.

18 липня
15:35 "Тут мав би співати Державний заслужений академічний Черкаський народний хор", - це перефразування стандартної рекламної формули і матеріал від Лева Хмельковського, редактора українського тижневика "Свобода" із США, читайте як постскриптум до недавньої презентації влади (чи все ж культури?) Черкащини в США.

01 липня
12:08 "Неможливе мистецтво" від Ярослава Гладкого – виставку унікальних дереворитів представляє Черкаський художній музей. Перша у Черкасах виставка майстра, який знайшов у Подніпров'ї коріння свого давнього роду.

11:45 „Символи мого народу” – у Черкаському художньому музеї виставка витинанок Віктора Співака. Його роботи є втіленням нового рівня традиційного уявлення споконвічних традицій давнього українського мистецтва.

24 червня
09:05 «Заслужений академічний Черкаський народний хор виявився чужим на Бруклінському фестивалі, а міг би…» Враження від перебування делегації з Черкащини у США від Лева Хмельковського, провідного редактора найстарішої газети українців закордоння «Свобода».

06 червня
00:50 І знову Кам'янка - центр музичного Всесвіту. У останній день 22-го Міжнародного фестивалю "Музичні прем'єри сезону", який відбувався в Києві у містечку над Тясмином засяяло справжнє мистецьке сузір'я - всесвітньо відомі музиканти з Росії, Італії, Німеччини грали для кам'янчан і слухали юних кам'янських колег.

28 травня
14:28 Черкаський художній музей відзначає 20-річчя від дня створення. Він наймолодший в Україні, але один з найдинамічніших, найцікавіших для відвідувачів.

17 травня
14:00 Гран-прі всеукраїнського хорового фестивалю – у черкаського «Канону»! Кришталеві писанки – відзнаки переможців IX Всеукраїнського фестивалю «Наддніпрянські пасхальні піснеспіви» – привезли до Черкас з творчої поїздки до Дніпропетровська артисти камерного хору «Канон».

13:18 Одинаки й родини! Усі – на «Кайдашеві гостини»! Фольклорне свято, назване на честь героїв Івана Нечуя-Левицького, відбулося у Корсуні-Шевченківському.

13:08 55-річчя від дня заснування відзначила Корсунь-Шевченківська дитяча школа мистецтв

12:53 «У колі муз» разом – актори Черкаського музично-драматичного театру та учні гуманітарно-правового ліцею.

11 травня
13:19 19 травня вперше у Черкасах на "Ніч музеїв" - запрошує Черкаський художній музей. Свято триватиме до опівночі!

13:00 19 травня у Медведівці на Чигиринщині відзначатимуть 244 річницю від початку "Коліївщини" та вшановуватимуть пам'ять свого героїчного земляка козацького ватажка Максима Залізняка

12:41 15 травня о 15.00 у бібліотеці і мені Лесі Українки - презентація двотомного путівника "Польські замки і резиденції в Україні", створеного журналістом та мандрівником Дмитром Антонюком та виданого видавництвом "Грані-Т"

03 травня
11:37 Черкаський симфонічний – перші кроки творчого шляху відбулися. Слухачі благословили новий колектив оплесками й квітами, справа за владним благословінням - офіційними документами.