08-03-2010 21:03 імена Музей "Кобзаря" до Дня народження Тараса Шевченка
Музей "Кобзаря" з часу свого утворення є традиційним центром березневих подій, присвячених Тарасові Шевченку, що відбуваються у Черкасах. З 5 березня у виставкових залах музею щорічна виставка – "Черкаські художники у вінок шани Великому Кобзареві".
Відкриття виставки "Черкаські художники у вінок шани Великому Кобзареві" третій рік поспіль стає центральною подією Шевченкових березин в обласному центрі. В експозиції представлені твори живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва, об’єднані тематикою шевченкових творів, щевченкового світобачення, відбитих сприйняттям митців нашого часу. Відкриваючи виставку, завідувачка Музеєм "Кобзаря",заслужений працівник культури України Ольга Шарапа підкреслила, що кожна така подія є шаблем професійного зростання для черкаських митців, відкриттям нових можливостей художнього осмислення життя та творчості Тараса Шевченка, можливістю творчого діалогу художників різних поколінь. Подію привітали голова черкаського відділення Національної спілки художників України Юрій Іщенко, заслужений художник України Іван Бондар, кандидат мистецтвознавства, директор Черкаського художнього музею Ольга Гладун, заступник начальника відділу управління культури і туризму Черкаської облдержадміністрації Тетяна Федорова. Музичними ілюстраціями – творами на вірші Т.Г.Шевченка – експозицію доповнив виступ камерного хору "Канон" під керівництвом Євгена Валовенка.
Для самого музею "Кобзаря" Шевченкові березини є також нагодою представити свою роботу із дослідження та популяризації спадщини видатного поета. Власне і видання каталогів виставок "Черкаські художники у вінок шани Великому Кобзареві" 2008-го та 2009 року стали невід’ємною частиною мистецької шевченкіани Черкащини. Шкода лише, що другий каталог вийшов за обсягом та представленим ілюстративним матеріалом значно меншим, ніж перший. Тепер перед музеєм стоїть завдання таки продовжити серію каталогів виставок і допомога благодійників в тому була б дуже незайвою.
2009 року музеєм підготований та виданий також "Каталог творів Т.Г.Шевченка у фондах музею "Кобзаря". За словами Ольги Шарапи, таким чином музейні фонди стали доступні для науковців та широкого кола зацікавлених у вивченні творчої спадщини поета. У каталозі представлені 686 позицій, що описують видання творів Т.Г.Шевченка, починаючи від першого, 1840-го року, "Кобзаря". А науково-краєзнавча розвідка "Шевченківські Черкаси: поет у пам’яті століть", на жаль, тільки чекає свого матеріального втілення. На видання, якого, в свою чергу, чекають учні, студенти та їхні викладачі, усі зацікавлені історією краю, поки що немає грошей. Серед перспективних видань, які можливо найближчим часом побачать світ, Ольга Шарапа згадала й 2-й випуск листівок "Мистецька Шевченкіана Музею "Кобзаря", адже після виходу у 2007-му році 1-го випуску музейна колекція портретних зображень Т.Г.Шевченка значно поповнилася.
Незабаром, у квітні, музей "Кобзаря" стане центром визначного ювілею – відзначення 170-річчя першого, 1840 року, видання "Кобзаря" Т.Г.Шевченка.
|