Повідомте про події та творчих людей у Вашому місті, селі, районі! Ласкаво просимо до КОЛА!
Поділитись
08-03-2010 21:03    імена
Музей "Кобзаря" до Дня народження Тараса Шевченка
Музей "Кобзаря" з часу свого утворення є традиційним центром березневих подій, присвячених Тарасові Шевченку, що відбуваються у Черкасах.  З 5 березня у виставкових залах музею щорічна виставка – "Черкаські художники у вінок шани Великому Кобзареві".

Відкриття виставки "Черкаські художники у вінок шани Великому Кобзареві" третій рік поспіль стає центральною подією Шевченкових березин в обласному центрі. В експозиції представлені твори живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва, об’єднані тематикою шевченкових творів, щевченкового світобачення, відбитих сприйняттям митців нашого часу. Відкриваючи виставку, завідувачка Музеєм "Кобзаря",заслужений працівник культури України Ольга Шарапа підкреслила, що кожна така подія є шаблем професійного зростання для черкаських митців,  відкриттям нових можливостей художнього осмислення життя та творчості Тараса Шевченка, можливістю творчого діалогу художників різних поколінь. Подію привітали голова черкаського відділення Національної спілки художників України Юрій Іщенко, заслужений художник України Іван Бондар, кандидат мистецтвознавства, директор Черкаського художнього музею Ольга Гладун, заступник начальника відділу управління культури і туризму Черкаської облдержадміністрації Тетяна Федорова. Музичними ілюстраціями – творами на вірші Т.Г.Шевченка – експозицію доповнив виступ камерного хору "Канон" під керівництвом Євгена Валовенка.

Завідувачка Музеєм Для самого музею "Кобзаря" Шевченкові березини є також нагодою представити свою роботу із дослідження та популяризації спадщини видатного поета. Власне і видання каталогів виставок "Черкаські художники у вінок шани Великому Кобзареві" 2008-го та 2009 року стали невід’ємною частиною мистецької шевченкіани Черкащини. Шкода лише, що другий каталог вийшов за обсягом та представленим ілюстративним матеріалом значно меншим, ніж перший.  Тепер перед музеєм стоїть завдання таки продовжити серію каталогів виставок і допомога благодійників в тому була б дуже незайвою.

2009 року музеєм підготований та виданий також "Каталог творів Т.Г.Шевченка у фондах музею "Кобзаря". За словами  Ольги Шарапи, таким чином музейні фонди стали доступні для науковців та широкого кола зацікавлених у вивченні творчої спадщини поета. У каталозі представлені 686 позицій, що описують видання творів Т.Г.Шевченка, починаючи від першого, 1840-го року, "Кобзаря".  А науково-краєзнавча розвідка "Шевченківські Черкаси: поет у пам’яті століть", на жаль, тільки чекає свого матеріального втілення. На видання, якого, в свою чергу, чекають учні, студенти та їхні викладачі, усі зацікавлені історією краю, поки що немає грошей.  Серед перспективних видань, які можливо найближчим часом побачать світ, Ольга Шарапа згадала й 2-й випуск  листівок "Мистецька Шевченкіана Музею "Кобзаря", адже після виходу у 2007-му році 1-го випуску музейна колекція портретних зображень Т.Г.Шевченка значно поповнилася.

Незабаром, у квітні, музей "Кобзаря" стане центром визначного ювілею – відзначення 170-річчя першого, 1840 року, видання "Кобзаря" Т.Г.Шевченка.

 



08.03.2009         nk

Ще статті на тему



НОВИНИ, ПОДІЇ

03 грудня
13:17 У кожного свій шлях до мистецтва, в тому числі до мистецтва вишивки. Одні починають вишивати ще в дитинстві, інші вже в зрілому віці під впливом творів знаних майстрів, або в час випробувань...

12:57 35 років від дня свого народження відзначила Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка. Ставши з самого свого відкриття одним з найулюбленіших місць спілкування для молоді, бібліотека і через десятиріччя, не зважаючи на суспільні, інформаційні шторми, утримує це лідерство, сміливо дивиться в майбутнє, відкриваючи перед своїми читачами нові горизонти Світу Книги.

12:48 Здається, перерва надто затяглася...

13 вересня
16:02 Хор імені Миколи Лисенка з Утрехту (Голандія) співав для черкащан українські пісні. Це перші гастролі унікального — українського без українців — колективу містами Центральної та Східної України. Ця зворушлива подія зібрала повний зал Черкаської обласної філармонії.

15:34 Свої перші півстоліття Юрій Прокопчук,артист Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відзначив творчим вечором-бенефісом в колі родини, колег та шанувальників його оригінальної творчості.

15:11 Акція “Родченко-120” відбулася у Черкаському художньому музеї. Присвячена вона 120-річчю від дня народження Олександра Родченка, засновнику жанру політико-соціального та рекламного плаката в перші роки радянської влади, художнику, фотографу, співавтору Володимира Маяковського. До акції, яка проходить в рамках Московського міжнародного бієнале графічного дизайну “Золота бджола” приєдналися провідні картинні галереї Росії та світу.

18 липня
15:35 "Тут мав би співати Державний заслужений академічний Черкаський народний хор", - це перефразування стандартної рекламної формули і матеріал від Лева Хмельковського, редактора українського тижневика "Свобода" із США, читайте як постскриптум до недавньої презентації влади (чи все ж культури?) Черкащини в США.

01 липня
12:08 "Неможливе мистецтво" від Ярослава Гладкого – виставку унікальних дереворитів представляє Черкаський художній музей. Перша у Черкасах виставка майстра, який знайшов у Подніпров'ї коріння свого давнього роду.

11:45 „Символи мого народу” – у Черкаському художньому музеї виставка витинанок Віктора Співака. Його роботи є втіленням нового рівня традиційного уявлення споконвічних традицій давнього українського мистецтва.

24 червня
09:05 «Заслужений академічний Черкаський народний хор виявився чужим на Бруклінському фестивалі, а міг би…» Враження від перебування делегації з Черкащини у США від Лева Хмельковського, провідного редактора найстарішої газети українців закордоння «Свобода».

06 червня
00:50 І знову Кам'янка - центр музичного Всесвіту. У останній день 22-го Міжнародного фестивалю "Музичні прем'єри сезону", який відбувався в Києві у містечку над Тясмином засяяло справжнє мистецьке сузір'я - всесвітньо відомі музиканти з Росії, Італії, Німеччини грали для кам'янчан і слухали юних кам'янських колег.

28 травня
14:28 Черкаський художній музей відзначає 20-річчя від дня створення. Він наймолодший в Україні, але один з найдинамічніших, найцікавіших для відвідувачів.

17 травня
14:00 Гран-прі всеукраїнського хорового фестивалю – у черкаського «Канону»! Кришталеві писанки – відзнаки переможців IX Всеукраїнського фестивалю «Наддніпрянські пасхальні піснеспіви» – привезли до Черкас з творчої поїздки до Дніпропетровська артисти камерного хору «Канон».

13:18 Одинаки й родини! Усі – на «Кайдашеві гостини»! Фольклорне свято, назване на честь героїв Івана Нечуя-Левицького, відбулося у Корсуні-Шевченківському.

13:08 55-річчя від дня заснування відзначила Корсунь-Шевченківська дитяча школа мистецтв

12:53 «У колі муз» разом – актори Черкаського музично-драматичного театру та учні гуманітарно-правового ліцею.

11 травня
13:19 19 травня вперше у Черкасах на "Ніч музеїв" - запрошує Черкаський художній музей. Свято триватиме до опівночі!

13:00 19 травня у Медведівці на Чигиринщині відзначатимуть 244 річницю від початку "Коліївщини" та вшановуватимуть пам'ять свого героїчного земляка козацького ватажка Максима Залізняка

12:41 15 травня о 15.00 у бібліотеці і мені Лесі Українки - презентація двотомного путівника "Польські замки і резиденції в Україні", створеного журналістом та мандрівником Дмитром Антонюком та виданого видавництвом "Грані-Т"

03 травня
11:37 Черкаський симфонічний – перші кроки творчого шляху відбулися. Слухачі благословили новий колектив оплесками й квітами, справа за владним благословінням - офіційними документами.