19-12-2008 13:31 творчі ресурси черкащини Заповідники
Кам'янський державний історико-культурний заповідник
Будь-кому буде цікаво дізнатись, що, наприклад, один із шедеврів Рембрандта колись прикрашав будинок Давидових в селі Юрчиха Кам`янського району, що один із видатних діячів Української Народної Республіки Федір Петрович Швець, який проголосив Акт злуки УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року на Софіївській площі Києва, народився в с. Жаботин цього ж району. А безпрецедентний визвольний рух українського селянства в лавах Холодноярської повстанської організації? Ця сторінка історії України ще й досі мало читана. Знову ж таки мало кому відомо, що обидва брати Чучупаки, Василь і Петро, що очолювали цю організацію, вчителювали в селах Кам`янського району Тимошівці і Вербівці. Тій самій Вербівці, де П.І.Чайковський працював над своїм знаменитим балетом "Лебедине озеро". До речі Петро Чучупак мав дуже хороші музичні здібності і пізніше навчався у Київській консерваторії. Може колись світ дізнався б про Петра Чучупаку також як про видатного композитора та більшовицька куля обірвала його життя.
Чи можна уявити історію Кам`янки без сторінок, пов`язаних з безсмертними іменами Пушкіна, Чайковського та декабристів. Затишна Кам'янка спокушає бажанням йти тими ж стежками, що їх колись обирали непересічні її мешканці та гості. А працівники історико-культурного заповідника, його музеїв - історичного з чудовою картинною галереєю, Олександра Пушкіна та Петра Чайковського - кожну таку мандрівку роблять унікальною, відкриваючи все нові й нові таємниці свого міста на берегах Тясмину.
Телефон/факс: (04732) 6 22 74
e-mail: kammuz@ukr.net
WWW:
Поштова адреса: вул. Декабристів, 5, Кам'янка, 20800
Державний історико-культурний заповідник "Трипільська культура"
Телефон/факс: (04731) 9 95 69
e-mail:
WWW:
Поштова адреса: вул. Леніна, 5, Легедзине, Тальнівського району
Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник
Телефон/факс: (04735) 2 04 55, тел./факс 2 18 49
e-mail:
WWW:
Поштова адреса: вул. Коцюбинського, 4, Корсунь-Шевченківський, 19400
Національний історико-культурний заповідник "Чигирин"
Чигирин, заснований у першій половині XVI століття на кордоні з Диким Полем, посідає визначне місце в історії України. Свого найбільшого розквіту місто досягло в 1648-1657 рр., коли було гетьманською резиденцією Богдана Хмельницького. З 1657 по 1676 роки Чигирин обирали своєю резиденцією гетьмани України І.Виговський, Ю.Хмельницький, П.Тетеря, П.Дорошенко.
З урахуванням значення міста та його пам’яток для історії і культури України у 1989 році був створений Чигиринський державний історико-культурний заповідник. В 1995 році, коли відбулися урочисті заходи з нагоди 400-річчя від дня народження Б.Хмельницького, Указом Президента України заповіднику в Чигирині надано статус Національного. На території НІКЗ "Чигирин" під охороною держави перебувають 4 пам’ятки археології, 10 – історії, 10 – архітектури, 3 – ландшафтні, 1 – монументального мистецтва. До унікальних пам’яток національного значення належать городище чорноліської культури (XVIIІ-XVII ст. до н.е.) та Іллінська церква в с.Суботові, Свято-Миколаївська церква в с.Стецівці. На сьогодні до складу НІКЗ "Чигирин" входять 5 музеїв: археологічний і Б.Хмельницького – в м.Чигирині, історичний – в с.Суботові, краєзнавчий – у с.Медведівці, етнографічний – у с.Стецівці.
Візитка на "Нашому колі"
Телефон/факс: (04732) 2 77 28, 2 59 71, 2 89 31
e-mail: nikz_chigir@mail.ru
WWW:
Поштова адреса: вул. Грушевського, 26, Чигирин, 20900
|