Є у Смілі майстри, які продовжують традиції предків з виготовлення виробів народного мистецтва. Прагнення творити для них є сутністю життя, душевною потребою. Їх майстерність, збереження традицій оцінена присвоєнням звання «Майстер народної творчості».
У 2011 році ми святкували 20 років незалежності України. Приблизно стільки ж у Смілі існує гурт вишивальниць, які протягом цього часу приймали участь в різних місцевих, обласних та всеукраїнських заходах, зберігаючи та популяризуючи українське народне мистецтво. Під керівництвом Галини Берези, директора Смілянського районного краєзнавчого музею, об‘єдналось спочатку три її подруги, потім коллектив поступово розширявся і на момент, коли туди прийшли (у 2006 р.) Марина Філь та Вікторія Філь нараховував вже 11 осіб. У грудні 2009-го після відходу за невідворотну межу Галини Берези, «старшою» було обрано Марину Геннадіївну Філь.
Потяг до спілкування, обміну досвідом, новинами між майстрами об‘єднало їх в дружній коллектив. З лютого 2010 року почали працювати, як громадське об‘єднання Клуб народних ремесел «Дивина». З вересня 2010 року - у своєму приміщенні при Міському Будинку Культури.
До складу Клубу входять: 13 майстрів народної творчості та 7 аматорів. Майстрами об‘єднання представлені такі види народного мистецтва: українська вишивка (традиційний український рушник, сорочка, ікони, картини), український декоративний розпис («петриківка» та авторський стилі), писанкарство, витинанка, соломоплетіння, лозоплетіння, народна лялька та іграшка. Та сучасніші – авторська лялька, бісероплетіння, тістоліплення, в‘язання гачком, вишивка стрічками.
При Клубі працює Студія народної творчості, де проводяться майстер-класи для бажаючих, як дітей так і дорослих: вивчається регіональна відмінність, використання символіки, композиція, техніки виготовлення виробів різних видів народного мистецтва, проводяться консультації з виготовлення традиційної вишитої сорочки, рушника. В приміщенні Клубу проводяться виставки «родинних скарбів» наших майстрів та їх виробів, змінна експозиція «пори року». Сувенірну продукцію виготовлену нашими майстрами, можна придбати чи замовити у нас.
Ласкаво просимо до нашого Клубу всіх кому не байдужа наша українська культура, традиції.
На фото: Заняття з виготовлення новорічних прикрас веде Вікторія Філь;
на зборах Клубу народних ремесел "Дивина"