29 листопада у Черкаському обласному художньому музеї відкрилась ювілейна виставка вишивок Ніни Максимової під назвою “Любові серця слід”.
З відкриттям виставки присутніх вітала заступник директора музею – Галина Мураєнко Святковий настрій створював чоловічий вокальний квартет “Розмай” Об'єднання художніх колективів управління культури Черкаської обласної ради під керівництвом заслуженого працівника культури України Валерія Коновченка
Ювіляра вітали близькі та друзі. Ніна Василівна Максимова народилася у 1952 році в селі Розкопинці у Чернівецькій області, де серед чарівної буковинської природи і пройшли її дитячі роки.
У кожного свій шлях до мистецтва, в тому числі до мистецтва вишивки. Одні починають вишивати ще в дитинстві, інші вже в зрілому віці під впливом творів знаних майстрів, або в час випробувань.
Ніна з дитинства навчилася майстерно прясти, ткати, шити, вишивати, плести. Завжди оригінально прикрашала свій одяг і все навколо себе – фіранки, подушки, серветки, рушники. Але геометричні барвисті орнаменти вабили її менше ніж картини, де можна було щось від себе додавати, змінювати, шукати, творити. У десять років Ніна вишила свою першу картину – епізод з казки про Червону шапочку.
У Чернівецькому педагогічному училищі їй найбільше подобалися уроки з образотворчого мистецтва. Не залишала вона вишивання й під час навчання в Рівненському педінституті, після якого її направили до Черкас, де тривалий час вона працювала вихователем, методистом в дитячих установах міста.
За кожним вишитим Ніною Василівною хрестиком – не тільки талант від Бога, а й велика копітка праця, подолання невдач і перешкод. До півроку буває їй потрібно, щоб вишити одну картину. Дуже любить вона вишивати небо.
Ніна Василівна постійний учасник районних, міських, обласних та Всеукраїнських виставок декоративно – прикладного та образотворчого мистецтва, які відбуваються в рамках Всеукраїнського фестивалю “Повір у себе”.
Неодноразово нагороджувалася дипломами, преміями. Варто зазначити, що в нашому музеї відбулись три персональні виставки її творів, а у 2008 році вишиті картини Ніни Василівни експонувалися у Фонді культури в Києві. Чимало творів Ніни Василівни зберігаються у приватних колекціях.
Всі її роботи продумані, добре побудовані як композиційно, так і колористично. Закохана в рідний край, українське село, в його неповторні краєвиди, квітковий розмай, вона створювала і створює картини, які не лишають байдужих не тільки серед її рідних та знайомих, а й серед відвідувачів виставок її творів в Черкасах, Києві. Всі вони відзначають високий професіоналізм виконання робіт Ніни Василівни і підкреслюють її вишуканий естетичний смак та цікаве художнє бачення. Варто зазначити, що нашому музею Ніна Василівна подарувала рушник “Буковинські зорі”, присвячений незабутньому українському соловейку – Назарію Яремчуку.