Розвеселими українськими піснями, святково вбраними обійстями, палючим сонцем і радісним настроєм зустрічав Корсунь не тільки улюблених героїв Нечуя-Левицького батька й сина Кайдашів (яких майстерно зігралиСтаніслав Шпунтенко та Олександр Давиденко), а й численних гостей,що завітали 5 травня на районне фольклорне свято «Кайдашеві гостини». Велике кількагодинне театралізоване дійство розгорнулося на галявині, щобіля стадіону «Колос». Галявина була святково прикрашена і нагадувала чудове містечко наших пращурів: ошатно прибрані в українському стилі хатинки, в яких дбайливо господарювали їхні хазяї — в окремому будиночку одна або кілька територіальних громад: міська рада, Драбівка, Селище, Деренківець, Нетеребка, Сахнівка, Кірове, Кичинці, Виграїв, Нехворощ, Стеблів, Завадівка, Гарбузин, Дацьки, Петрушки, Комарівка, Квітки дивували і творчістю, і винахідливістю. Господарі подбали і про відповідний інтер’єр,і про вишукане народне вбрання, і про хлібосольні запросини шановних гостей до господи. До речі, Драбівську сільську раду було визнано як таку,що найкраще представила свою громаду. Біля будиночків були розміщені виставки народних умільців, а в будинках накриті столи достатку, які ваговито вгиналися від смачних наїдків, серед яких — й обов’язкова конкурсна страва – вареники.
Словами щирих вітань свято розпочав його ініціатор голова райдержадміністрації Анатолій Івашкевич. Він підкреслив, що подібні заходи об’єднують і згуртовують громаду у найкращих прагненнях. Таке свято проводитиметься кожного року і стане доброю традицією живописного Корсунь-Шевченківського краю.
Продовженням свята стали концертні виступи аматорів художньої самодіяльності районного будинку культури та сільських громад, які представляли свої села. Їх виступи були багатими і колоритними, насиченими жартами, веселими піснями. Порадували гостей і театральні постановки-фрагменти за творами Івана Нечуя-Левицького
«Кайдашева сім’я», «На Кожум’яках», які представили Квітчанський, Селищенський, Сахнівський, Деренківецький сільські будинки культури. Глядачі охоче підтримували артистів бурхливими оплесками.
На гостей свята чекала превесела забава, яка передбачала конкурси, ігри, веселі пісні і розваги, та безпрограшна лотерея, яка дарувала втіху тим, хто заради свята не пожалкував невеликі гроші. В конкурсі на краще виконання
пісень про вареник взяли участь селищенці, гарбузинці, самодіяльні артисти РБК та нетеребчани, останні стали переможцями й отримали цінний подарунок. А в конкурсі серед господинь, які готували цю найулюбленішу
українську страву, за номінаціями місця розподілили так: найпухкіший вареник зварили селищенці, найбільший зліпили кошмаківці, найменший — стеблівці, найбіліший вдався у сидорівчан, найвеселіший — у деренківчан,
найгламурніший — у кіровчан.
Кому ж у шлунку місця не бракувало, міг скуштувати ще й «політичної» каші яку зварили (а не заварили поки що) із пшона й почастували гостей свята представники районної організації Партії регіонів.
Поки одні гості свята смакували кулінарними шедеврами, інші отримували море веселощів від участі або споглядання спортивних змагань: чого варто було подивитися бій мішками на колоді, естафету «Параска та Палажка», перетягування канатів чи піднімання гир та інші.
Глядачі щиро дякували організаторам — талановитим артистам районного будинку культури (автор сценарію
художній керівник РБК і ведуча Т.Давиденко), численним їхнім помічникам з різних підприємств, організацій та установ, за це дійство, яке дало змогу насолодитися неповторною красою народної творчості.