Повідомте про події та творчих людей у Вашому місті, селі, районі! Ласкаво просимо до КОЛА!
новини, оголошення
29-01-2012 13:53
"Різдвяний птах" зустрічатиме весну
 

Надія Резніченко
"Цілунок", теракота, ангоби, полива


 На цілих два місяці розтяглося своєрідне Різдвяне привітання від подружжя: кераміста Надії Резніченко та скульптора Віталія Дахівника. Як на наші краї й звичаї нічого нелогічного в цьому нема. Бо ж де ще новоріччя асоціюється з летом птаха, оспіваному знаменитим „Щедрик, щедрик, щедрівочка! Прилетіла ластівочка!” А ще з теплом і затишком родинної оселі. У це тепло можна із задоволенням пірнути, відвідавши Черкаський художній музей. І особливо в ці дні, коли зима таки бере своє тріскучими морозами та щедрими сніговими заметами.

Дивовижна і рідкісна гармонія панує в житті цієї родини двох різних, але однаково щедро обдарованих та самобутніх художників. Взаємо доповнення та взаємо підсилення творчої енергетики, дуже органічна поліфонія самостійних творчих голосів. 

Віталій Дахівник дещо більше відомий шанувальниками мистецтва, але, не зважаючи на дещо довший перелік творчих здобутків, більше число виставок, членство в Національній Спілці Художників України – він не вважає себе творчим лідером родини. За словами Надії Резніченко, саме чоловік спонукав її повернутися до активної мистецької 

Надія Резніченко, 
"Евро-2012", Теракота,ангоби, поливи

творчості, тільки-но почали спинатися на ноги двоє діточок. Синок і донечка також пробують підпорядкувати собі глину і, цілком можливо, що невдовзі мистецька родина представлятиме себе в 4-х особах і у 8 рук. А поки що до уваги глядачів чудове поєднання традиційних матеріалів і дуже сучасних пластичних форм, широченний діапазон тематики – від вічних тем на біблійні сюжети, до відгуку на „Євро-2012”, дивовижно світлі й теплі втілення сюжетів українських народних пісень, казок та приказок, це – інтер’єрні роботи, пластичні мініатюри і мала паркова скульптура (немає сумнівів у здатності митців творити і значно монументальніших розмірах, обмеження  тут зовсім не мистецького походження), навіть дитячі іграшки.

Але читати про мистецтво – справа невдячна, лише трохи ліпша ідея – роздивлятися фото. У черкащан та гостей міста є чудова нагода побачити все на власні очі, зігрітися у хвилях творчого польоту „Різдвяного птаха”.

Віталій Дахівник "Україна - космічна даржава", тонований гіпс

Надія Резніченко "Шевченкіада", теракота, поливи

Віталій Дахівник "Мета буття", тонований гіпс

Надія Резніченко "У нього сини як качани", теракота, поливи

Віталій Дахівник "Журавка, що молиться", теракота, поливи

Надія Резніченко "Чумацький шлях", дитяча іграшка, теракота

29.01.2012         nk

НОВИНИ, ПОДІЇ

03 грудня
13:17 У кожного свій шлях до мистецтва, в тому числі до мистецтва вишивки. Одні починають вишивати ще в дитинстві, інші вже в зрілому віці під впливом творів знаних майстрів, або в час випробувань...

12:57 35 років від дня свого народження відзначила Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка. Ставши з самого свого відкриття одним з найулюбленіших місць спілкування для молоді, бібліотека і через десятиріччя, не зважаючи на суспільні, інформаційні шторми, утримує це лідерство, сміливо дивиться в майбутнє, відкриваючи перед своїми читачами нові горизонти Світу Книги.

12:48 Здається, перерва надто затяглася...

13 вересня
16:02 Хор імені Миколи Лисенка з Утрехту (Голандія) співав для черкащан українські пісні. Це перші гастролі унікального — українського без українців — колективу містами Центральної та Східної України. Ця зворушлива подія зібрала повний зал Черкаської обласної філармонії.

15:34 Свої перші півстоліття Юрій Прокопчук,артист Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відзначив творчим вечором-бенефісом в колі родини, колег та шанувальників його оригінальної творчості.

15:11 Акція “Родченко-120” відбулася у Черкаському художньому музеї. Присвячена вона 120-річчю від дня народження Олександра Родченка, засновнику жанру політико-соціального та рекламного плаката в перші роки радянської влади, художнику, фотографу, співавтору Володимира Маяковського. До акції, яка проходить в рамках Московського міжнародного бієнале графічного дизайну “Золота бджола” приєдналися провідні картинні галереї Росії та світу.

18 липня
15:35 "Тут мав би співати Державний заслужений академічний Черкаський народний хор", - це перефразування стандартної рекламної формули і матеріал від Лева Хмельковського, редактора українського тижневика "Свобода" із США, читайте як постскриптум до недавньої презентації влади (чи все ж культури?) Черкащини в США.

01 липня
12:08 "Неможливе мистецтво" від Ярослава Гладкого – виставку унікальних дереворитів представляє Черкаський художній музей. Перша у Черкасах виставка майстра, який знайшов у Подніпров'ї коріння свого давнього роду.

11:45 „Символи мого народу” – у Черкаському художньому музеї виставка витинанок Віктора Співака. Його роботи є втіленням нового рівня традиційного уявлення споконвічних традицій давнього українського мистецтва.

24 червня
09:05 «Заслужений академічний Черкаський народний хор виявився чужим на Бруклінському фестивалі, а міг би…» Враження від перебування делегації з Черкащини у США від Лева Хмельковського, провідного редактора найстарішої газети українців закордоння «Свобода».

06 червня
00:50 І знову Кам'янка - центр музичного Всесвіту. У останній день 22-го Міжнародного фестивалю "Музичні прем'єри сезону", який відбувався в Києві у містечку над Тясмином засяяло справжнє мистецьке сузір'я - всесвітньо відомі музиканти з Росії, Італії, Німеччини грали для кам'янчан і слухали юних кам'янських колег.

28 травня
14:28 Черкаський художній музей відзначає 20-річчя від дня створення. Він наймолодший в Україні, але один з найдинамічніших, найцікавіших для відвідувачів.

17 травня
14:00 Гран-прі всеукраїнського хорового фестивалю – у черкаського «Канону»! Кришталеві писанки – відзнаки переможців IX Всеукраїнського фестивалю «Наддніпрянські пасхальні піснеспіви» – привезли до Черкас з творчої поїздки до Дніпропетровська артисти камерного хору «Канон».

13:18 Одинаки й родини! Усі – на «Кайдашеві гостини»! Фольклорне свято, назване на честь героїв Івана Нечуя-Левицького, відбулося у Корсуні-Шевченківському.

13:08 55-річчя від дня заснування відзначила Корсунь-Шевченківська дитяча школа мистецтв

12:53 «У колі муз» разом – актори Черкаського музично-драматичного театру та учні гуманітарно-правового ліцею.

11 травня
13:19 19 травня вперше у Черкасах на "Ніч музеїв" - запрошує Черкаський художній музей. Свято триватиме до опівночі!

13:00 19 травня у Медведівці на Чигиринщині відзначатимуть 244 річницю від початку "Коліївщини" та вшановуватимуть пам'ять свого героїчного земляка козацького ватажка Максима Залізняка

12:41 15 травня о 15.00 у бібліотеці і мені Лесі Українки - презентація двотомного путівника "Польські замки і резиденції в Україні", створеного журналістом та мандрівником Дмитром Антонюком та виданого видавництвом "Грані-Т"

03 травня
11:37 Черкаський симфонічний – перші кроки творчого шляху відбулися. Слухачі благословили новий колектив оплесками й квітами, справа за владним благословінням - офіційними документами.