19-02-2011 17:05
Майі Фроловій – вже 80!
Свій поважний ювілей письменниця відзначала в колі численних шанувальників творчості, колег, учнів, які зібрав зал Черкаської обласної бібліотеки для дітей. І відповідніше місце годі було б і шукати, бо саме діти – від найменших і до тих, хто виходить на межу дорослого життя – були головними адресатами і головними героями її книжок.
Народилася письменниця у Смілі. Вочевидь, що літературне обдарування отримала в спадок від батька, який працював відповідальним секретарем смілянської районної газети. Навчалася на факультеті російської філології у Чернівецькому університеті, але заміжжя за військовим змусило до дальніх і тривалих мандрів «від Москви й до самих до околиць». Перша книга, яка вийшла у 1962-му називається «Солнечная северяния».
До початку 70-х Майя Фролова вже отримала членський квиток союзної Спілки Письменників. Але у 1972-му прийняла пропозицію Миколи Негоди, який організовував обласний осередок Спілки письменників на Черкащині, повернутися до рідних країв.
У Черкасах до власне письменницької творчості Майі Флорівни додалася справа, яку можна вважати унікальною. Адже не так багато розпочатого у 70-ті роки минулого століття продовжує жити дотепер. А от Літературна студія (гурток, клуб) для дітей «Пегасик» живе і продовжує працювати про Черкаській обласній бібліотеці для дітей! Його вихованцями в різні роки були теперішній професор Національного університету імені Б.Хмельницького літературознавець і дослідник творчості Т.Г. Шевченка Василь Пахаренко, поети Ляля Рубан і Віктор Скорина, журналісти Обласної державної телерадіокомпанії "Рось" Людмила Джуай та Галина Компанієць. Понад 35 років Майя Фролова віддала «Пегасикові», та її літературна робота була не менш плідною – її оповіданнями, повістями й романами зачитуалися діти в різних куточках колишнього союзу. І писали їй листи, на які неодмінно отримували відповіді. Серед ювілейних вітань Майя Фролова отримала й звістку від Наталії Дорофєєвої з Чувашії, яка повідомляла про свою першу видану поетичну збірку і дякувала за ті листи й поради від Майі Флорівни, які отримувала ще у 80-ті, дитиною і які стали поштовхом до власної творчості.
Майя Флорівна і зараз не відкладає пера. Але… Ось повість «М’яч у піднебессі» спочатку була надрукована всього у 200 примірниках і то коштом авторки . Та до ювілею, як повідомила голова Черкаської обласної організації Спілки письменників України Валентина Коваленко, знайшлися можливості і помічниця – видавець Юлія Чабаненко, для видання ще 500 примірників, більшість з яких надійде до бібліотек області.
Майя Флорівна не полишає зустрічатися і спілкуватися зі своїми читачами, намагаючись підтримати, порадити, розрадити, запалити в дитячих серцях той вогник, який завжди висвітить у їхнгіх долях вірний і впевнений шлях.
На фото: Немає нічого приємнішого для письменника, ніж отак тримати в руках надрукованим своє творіння.
|